Поширення коронавірусу в приміщеннях з вологістю 60-65 % зменьшується в рази!

Поширення коронавірусу в приміщеннях з вологістю 60-65 % зменьшується в рази!
25.08.2020
Поширення коронавірусу в приміщеннях з вологістю 60-65 % зменьшується в рази!
Добрий день, друзі!
Ми не одноразово наголошували, що кераміко-вуглецеві панелі «Квантум Електрик» не пересушують повітря в приміщенні, вологість зберігається на рівні 60 - 65%%%, і це має позитивний вплив на організм людини. Наведені дані не голослівні, а підтвердженні лабораторним висновком, який зроблено в лабораторії міста Кошице Словаччини ще в 2015 році. Нажаль, більшість виробників обігрівачів, говорять, що їхні прилади теж не пересушують повітря, але для підтвердження своїх слів не надають ніяких підтверджуючих документів – одні слова.
Ми не планували писати текст про дану характеристику, але нам на очі потрапила цікава стаття в якій написано:
« Як показали досліди, гризуни в середовищі з відносною вологістю від 40% до 60% демонструють меншу здатність передавати віруси неінфікованим особинам, ніж це відбувається при низькій або високій вологості.».
Ми зацікавилися такими висновками і почали шукати інформацію в інтернеті, і знайшли ще одну статтю про вплив вологості в на поширення коронавірусу COVID-19 приміщенні:
На швидкість поширення коронавірусу (Sars-CoV-2) у приміщенні може істотно впливати вологість повітря. Такого висновку дійшли науковці у німецькому місті Лейпциг та в індійському Нью-Делі. Результати дослідження вчені представили в четвер, 20 серпня.
"Якщо відносна вологість повітря в приміщенні нижче 40 відсотків, частки, що виділяються інфікованими людьми, поглинають менше води, тож залишаються легшими, пролітають далі через приміщення і з більшою ймовірністю потрапляють в організм здорових людей", - пояснив Аджіт Ахлават, що працює в Інституті тропосферних досліджень (Tropos) у Лейпцігу, цитує інформагенція dpa.
Науковці зазначають, що вірус поширюється здебільшого під час прямого контакту з інфікованим чи зараженими поверхнями. Зокрема здебільшого повітряно-крапельним шляхом, де аерозолі - суміші найдрібніших частинок з повітрям - розглядаються як істотний шлях передачі Sars-CoV-2.
У рамках роботи група вчених з Tropos і Національної фізичної лабораторії (CSIR) в Нью-Делі проаналізувала 10 міжнародних досліджень, що вивчали вплив вологості повітря на поширення та інфікування збудниками грипу і різними коронавірусами в період з 2007 по 2020 рік. Результати цієї роботи були опубліковані в спеціалізованому виданні Aerosol and Air Quality Research ("Дослідження аерозолів і якості повітря" - Ред.)
Тож вчені рекомендують контролювати рівень вологості повітря в приміщенні на додачу до таких перевірених заходів, як-от дотримання мінімальної дистанції й носіння маски. Дослідники наголошують, що відносна вологість повітря від 40 до 60 відсотків може зменшити поширення вірусів і їхнє проникнення через слизову оболонку носа. Це особливо важливо з огляду на наближення холодної пори року, коли люди проводять більше часу в приміщеннях з опаленням. "У холодних і помірних кліматичних зонах всередині приміщень зазвичай дуже сухе повітря під час опалювального сезону. Це може сприяти поширенню коронавірусу", - пояснив Альфред Віденсолер з Tropos.

І навпаки, за умов підвищеної вологості повітря розсіяні в повітрі мікроскопічні краплі швидше зростуть у вазі і будуть раніше падати на підлогу та менше вдихатися здоровими людьми. Отже, вологість повітря на рівні щонайменше 40 відсотків в приміщеннях і транспорті може знизити не тільки вплив COVID-19, а й інших вірусних захворювань, як-от сезонний грип, пояснив Суміта Кумар Мішра з Національної фізичної лабораторії в Нью-Делі.